RKKSV strandt voor tweede keer op rij tegen Alem

bertievanbalsfoort_rkksv_sfbROSMALEN – Weer lukte het net niet te promoveren naar de 4e klasse. Voor het tweede jaar op rij strandde RKKSV in de finale van de nacompetitie. De klap was echter een stuk minder groot dan vorig jaar. “Alem was over twee wedstrijden – en ook in de competitie – gewoon beter”, aldus de realistische Rosmalense trainer Bertie van Balsfoort.

Er was geen twijfel over mogelijk. RKKSV probeerde het wel, maar Alem verdiende het simpelweg te winnen. “Voor ons zou promoveren naar de 4e klasse de trofee zijn, maar Alem heeft het in zich om nog door te groeien”, legt Van Balsfoort uit. Zijn ploeg kon de promovendus in de twee wedstrijden in totaal een uur partij geven, maar verloor overall terecht met 4-1. “De overige 120 minuten waren zij beter. Vorige week (ton RKKSV met 0-1 won, red.) hadden we echt geluk. Toen speelden we echt zwak. Het was thuis een stuk beter, maar we hadden echt moeite om de jonge spelers van Alem af te stoppen.”

Vorig jaar was de teleurstelling bij alles en iedereen binnen de kleine club uit de Kruisstraat enorm groot. Nu kwam de klap minder hard aan. Van Balsfoort: “Vorig jaar waren we er veel dichter bij. Toen misten we een penalty in de wedstrijd en verloren we uiteindelijk na strafschoppen. Nu hebben we gewoon te weinig afgedwongen. We moesten alle zeilen bijzetten om de aanval van Alem af te stoppen.”

Scheepsrecht
En dus gaat RKKSV zich klaarmaken voor weer een seizoen als vijfdeklasser. De derby met de club aan de andere kant van de Maas valt weg, maar daarvoor in de plaats komen bekende degradanten als OSC’45 en Jan van Arckel. “En met Berkdijk, Alem en MEC’07 gaan de drie beste ploegen over”, weet Van Balsfoort. “Het is afwachten wat er binnen de selecties van de overige clubs gebeurt. Of volgend jaar drie keer scheepsrecht wordt? Eerst deze teleurstelling maar eens verwerken…”

Foto: Sportfotobrabant.nl

Geef een reactie