Jeugdige regiotalenten naar BVO’s

jeugdspelersDEN BOSCH – Betaald Voetbal Organisaties zijn ook in onze regio het hele jaar door op zoek naar talent. Er lopen genoeg leuke voetballertjes rond in de jeugdteams van verenigingen in en rond Den Bosch en dat is ook de profclubs niet ontgaan. Verschillende talentvolle spelers mogen het na de zomer gaan proberen bij PSV, Vitesse, Willem II, NEC of Brabant United.

Bij OJC Rosmalen is het ieder jaar een komen en gaan van talenten, maar dit seizoen is het aantal vertrekkende talenten opvallend hoog. Liefst zeven voetballertjes uit de E- en F-pupillen ruilen hun OJC-shirt in voor dat van een betaalde club. Zo vertrekken Kayen Scheepens en Ismael Mouhoui vanuit de E1 naar Willem II en hetzelfde geldt voor doelman Roel van Balsfoort (E4) en F1-speler Cristiano Schoonens. Bij de F’jes van OJC zijn er met Ismaël el Allachi, Senn Talakua en Kick de Winter drie jongens die de komende jaren bij PSV zullen spelen.

Ook Emplina heeft de afgelopen jaren veel tijd en energie gestoken in de opleiding van haar jeugdspelers. En met succes. Diverse kampioenschappen en promoties zijn gevierd en ook individueel is er bij veel spelers een mooie ontwikkeling zichtbaar. Enkele van hen zijn klaar voor een volgende stap. Sven Roos (C1) zal volgend jaar spelen voor Brabant United, Amin Kabbouti (D1) en Jasper Riemersma (F1) gaan naar Vitesse, Bo van der Windt (E1) vertrekt naar NEC en Dylano Burg (E1) gaat zijn geluk beproeven bij Willem II.

Maar niet alleen bij de grote regioclubs wordt talent op waarde geschat. Ook de jeugdopleiding van TGG is bijvoorbeeld in de lift. Nadat er vorig seizoen ook al drie jongens stage liepen bij Brabant United, waren er dit jaar meerdere spelers die door onder meer Willem II, Brabant United en Vitesse in de gaten werden gehouden. Dit heeft ook geresulteerd in diverse stages bij deze clubs en een van de talenten gaat daadwerkelijk de overstap maken naar een BVO. Dinay Bierstekers zal komend seizoen het groen-wit van TGG verruilen voor het geel-zwart van Vitesse, waar hij in de U10 komt te spelen.

Geef een reactie