Looijen wil eindigen met kampioenschap

ZALTBOMMEL – Willem Looijen voelt zich als een vis in het water bij Nivo Sparta. De 34-jarige spits scoort al jarenlang bij de vleet, staat met zijn club bovenaan de ranglijst en zag de concurrentie afgelopen weekend verliezen. Toch vertrekt hij na dit seizoen. Terug naar zijn roots, de vierdeklasser waar het ooit allemaal begon.

Het spelletje is en blijft leuk, dus daar stopt hij voorlopig zeker niet mee. Toch doet Looijen volgend jaar een paar stapjes terug. “Lekker genieten bij SVS’65. Samen met m’n zoontje, die net begonnen is bij de mini’s.” Maar eerst hoopt hij nog een paar geweldige maanden tegemoet te gaan bij Nivo, waar hij de laatste jaren zijn doelpunten voor maakt. “Twee jaar geleden waren het er 30, vorig jaar 28 en nu sta ik op 13. Voorlopig ben ik daarmee tevreden. Ik hoop 1 op 1 te eindigen, maar het kampioenschap is voor mij een mooier afscheid dan de topscorersbokaal.”

Looijen groeide de afgelopen 15 jaar uit tot een fenomeen in het regionale amateurvoetbal. Meer dan 330 competitiedoelpunten maakte hij voor SVS’65, LRC, Kozakken Boys, SteDoCo en Nivo Sparta. Met zijn huidige ploeg loopt het de laatste tijd lekker, beaamt de topschutter: “We hebben twee weken terug Roda Boys niet over ons heen laten komen en de concurrentie snoept punten van elkaar af, dus daar mogen we niet over klagen. Zelf hebben we ook nog maar één keer verloren. Het trainingskamp op Torromolinos was een enorm succes. Het heeft ons nog dichter bij elkaar gebracht, wat je ook merkt bij trainingen en wedstrijden.”

Enorme boost
Heel Nivo wacht op een promotie, zoveel is Looijen wel duidelijk. “Iedereen die daar z’n best voor doet in Zaltbommel verdient dat ook. Zeker na een paar jaar ‘net niet’. We willen gewoon allemaal ontzettend graag. Voor Nivo zal het een enorme boost zijn en voor mij en Marvin (Westerduin, red.) een afscheid om van te dromen.”

Volgend seizoen gaan de schoenen dus zeker niet aan de wilgen. Looijen gaat verder in de 4e klasse, in zijn eigen Spijk. “Ik ga daar stinkend m’n best doen, maar wil geen verwachtingen scheppen. Ik ga lekker terug omdat ik het mooi geweest vind met voetbal op een hoger niveau. En voor m’n zoontje natuurlijk, die begint met voetballen. Prachtig om dat te zien.”

Foto: Marco Oomen

Geef een reactie