Bijna weekend: Amsterdamse week

DEN BOSCH – Een rustig programma dit weekend. Enkel de clubs in een competitie met veertien of dertien teams komen in actie, die met twaalf (of minder) zijn vrij.

Voordat we vooruitblikken eerst nog even terug naar donderdagavond, want toen werd er ook al gevoetbald. Bij Nooit Gedacht tegen Achilles Reek (even geleden op slag van rust gestaakt doordat een speler van de bezoekers ongelukkig viel tegen een hekwerk) veranderde niets en gaat dus een 2-0 zege voor de Geffenaren de boeken in.

Vriendschappelijk werd er ook gevoetbald: ODC speelde met 3-3 gelijk tegen Trinitas Oisterwijk, RKDVC won met 0-1 bij Baardwijk en Essche Boys versloeg het tweede elftal van Emplina met 2-1 (Lars van Wanrooij en Martijn Kluijtmans).


Handhaving eredivisie

Vanavond ook weer zaalvoetbal, waarbij FCK/De Hommel – thuis tegen Volendam – opnieuw een grote stap richting handhaving in de eredivisie kan zetten. Ook DZV/Van de Biggelaar en ZVS/Bodemflex spelen in eigen hal. Zij ontvangen respectievelijk de Limburgse teams ZVV Beringe en Tigers Roermond 2.

Roda Boys verwelkomt zaterdag Emplina voor een mooi affiche in de 1e klasse. Nivo Sparta speelt de topper tegen koploper Houten, BLC voetbalt thuis tegen Zwaluwe en voor Jan van Arckel staat de degradatiekraker bij de Brakel-Zuilichemse buurman BZC’14 te wachten.


Naar de hoofdstad
Zondag wacht ook voor CHC een degradatiekraker. Tegenstander op sportpark De Schutskamp is hekkensluiter DAW Schaijk. Nemelaer ontvangt middenmoter Bemmel en in de 2e klasse B is het een ‘Amsterdamse’ week voor onze regioteams. Zwaluw VFC gaat namelijk naar de hoofdstad, waar DCG wacht, Nieuwkuijk ontvangt de Amsterdamse club WV-HEDW.

In die andere 2e klasse reist Avanti’31 af naar Boxmeer voor het treffen met Olympia’18 en is de vraag: kan Schijndel de goede serie een vervolg geven tegen nummer 2 SBC?


In de zondag 3e, 4e en 5e klasse is er dus geen programma. De enige oefenwedstrijden die tot nu toe bij ons bekend zijn, zijn Den Dungen tegen Helvoirt en DVG – DSC. FC Den Bosch komt maandagavond pas in actie, uit tegen Jong PSV.

WEEKENDPROGRAMMA

vrijdag 28 maart
Ere:   FCK/De Hommel – Volendam  
1ed:   DZV/Biggelaar – ZVV Beringe  
1ed:   ZVS/Bodemflex – Tigers Roermond 2  

zaterdag 29 maart
1D:   Roda Boys – Emplina  
2F:   Nivo Sparta – SV Houten  
3K:   BLC – Zwaluwe  
3K:   BZC’14 – Jan van Arckel  

zondag 30 maart
1D:   CHC – DAW Schaijk  
1D:   Nemelaer – SC Bemmel  
2B:   Nieuwkuijk – WV-HEDW  
2B:   DCG – Zwaluw VFC  
2D:   Olympia’18 – Avanti’31  
2D:   Schijndel – SBC  
vr:   Den Dungen – Helvoirt  
vr:   DVG – DSC

maandag 31 maart
1ed:   Jong PSV – FC Den Bosch  

Foto’s: Arjan van Dongen | Gerald van Zanten | Ludo Servais | Annie Sterks