Elf vragen aan… Rick Wels
DEN BOSCH – Afgelopen zomer verruilde Rick Wels OJC Rosmalen voor Achilles Veen. De Bosschenaar, die in de jeugd ook bij FC Den Bosch voetbalde én eveneens in de zaal op hoog niveau zijn voeten laat spreken, is deze week aan de beurt in de ‘Elf vragen aan…’.
- Naam: Rick Wels.
- Geboren: Op 2 augustus 2002 in Den Bosch.
- Club(s): Achilles Veen, OJC Rosmalen en de jeugd FC Den Bosch. En in de zaal bij DZV/Van de Biggelaar.
- Positie: Linksbuiten, rechtsbuiten of nummer 10.
- Dagelijks leven: Ik woon in Den Bosch, werk bij ’t Arendje en mijn hobby’s zijn padellen en een drankje doen met vrienden.

-
Sterkste/zwakste punt: Mijn passing en mijn schot zijn mijn sterkste punten. Voor verbetering vatbaar blijft toch het verdedigende werk.
-
Kunst- of natuurgras: Ik zou graag natuurgras willen zeggen, alleen op het niveau waar ik speel liggen die velden er niet altijd even goed bij. Dus dan maar een nat kunstgrasveld.
-
Kleur voetbalschoenen: Ik speel graag met felle kleuren. Dat zwarte vind ik maar saai.
-
Mooiste tenue en sportpark: Het mooiste sportpark in de regio blijft toch dat van OJC. Mooi hoofdveld en de rest eromheen ligt er ook netjes bij. Qua uitshirt kies ik nu voor dat van Achilles Veen: zwart met roze.
-
Mooiste voetbalmoment: Dat is denk ik het toernooi met FC Den Bosch in het buitenland. Op het complex van Chelsea mochten we toen tegen meerdere topploegen aantreden. Ook de wedstrijd met OJC tegen Almere City, in de KNVB-beker, blijft een leuke herinnering. Ondanks de uitslag (1-8 nederlaag, red.).
-
Dieptepunt/grootste blunder: Het degraderen, afgelopen jaar met OJC. Helaas kwamen één doelpunt tekort om de nacompetitie te ontlopen en vlogen we er uiteindelijk uit tegen RBC.
-
Opvallendste teamgenoot: Een beetje standaard, maar als je bij OJC hebt gezeten kun je niemand anders noemen dan Niels Mulder. Die naam is niet voor niets al vaker voorbij gekomen. Wat je met die gozer meemaakt… goud!
-
Voetbalhumor: Er is niet echt iets wat ik hierbij kan noemen, maar ik vind het kloten onderling altijd wel grappig binnen een team.
-
Wat wil je nog bereiken: Niet echt iets speciaals. Ik wil gewoon zo lang mogelijk op een leuk niveau blijven spelen. En in de zaal blijf ik lekker af en toe ballen bij De Biggelaar, met mijn vrienden, tot ik er geen zin meer in heb.
-
Beste speler uit de regio: Hij is nog niet vaak genoemd, maar ik denk toch Merijn Brouwers van Emplina. In de jeugd, bij FC Den Bosch, veel mee gespeeld. Hij heeft lang blessureleed achter de rug, maar maakt weer minuten bij het tweede en snel weer bij 1, denk ik. Als hij straks weer fit is, gaat hij er genoeg binnenleggen met zijn gouden linkerbeen.
Verder Sky van Dongen, waar ik nu mee speel bij Achilles. Die heeft longen van een paard en blijft negentig minuten vooruit lopen. Je kunt hem altijd inspelen, hij kijkt gelijk vooruit en doet er altijd wel wat goeds mee. -
Opvallendste regioclub: OJC. Toen wij er – meteen aan het begin van het seizoen – tegen speelden, verbaasde het mij hoe ze met zoveel nieuwe jongens zó snel aan elkaar gewend waren.
