Helvoirt pakt periode, vizier op meer

HELVOIRT – In de 4e klasse D legde Helvoirt zondagmiddag al beslag op de tweede periode. Een mooie beloning voor de ploeg van aanvoerder Thijs van Hal, die wel eens frisser op zijn werk verscheen dan vanochtend, maar het ook weer niet té bont maakte. “Dit is niet ons einddoel, meer een tussenprijs.”

Helvoirt boekte een overtuigende 3-0 zege op Neerlandia en daar viel weinig op af te dingen. Er werd een dubbelslag geslagen. Want omdat Boxtel twee punten verspeelde, is de achterstand op de algemene ranglijst nog maar één punt. “We doen volop mee voor de bovenste plek”, weet Van Hal. “Zolang we blijven winnen en de druk erop kunnen houden, gaan we vol voor de titel.”

Inmiddels gestopt
Het vertrouwen binnen de flink verjongde groep is groot. Van Hal deed nog mee in de 2e klasse, met de inmiddels gestopte succeslichting, maar is nu – met zijn 28 jaar – een van de ‘oudjes’ in het eerste. “Ik heb veel vertrouwen in dit team”, zegt hij. “We hebben een relatief jonge selectie, maar beschikken wel over spelers die al even in het eerste meedoen.”

De Helvoirtse honger is nog niet gestild. Waar eerder ploegen als Maliskamp, concurrent Boxtel en Haarsteeg al aangaven dat een periodetitel mooi is, maar niet heilig, klinkt bij de kort feestende vierdeklasser hetzelfde geluid. “Ja, in de 3e klasse horen wij inmiddels wel weer thuis”, denkt Van Hal, die weet dat de ’tussenprijs’ binnen is. Nu jaagt Helvoirt nog door op de hoofdprijs.