Bijna (paas)weekend: vol programma passé

DEN BOSCH – Waar Pasen vroeger garant stond voor volle schema’s en vaak een dubbele speelronde, hebben we dit jaar opnieuw een schraal programma. Slechts drie duels waarin echt nog iets op het spel staat, maar dat maakt ze niet minder interessant.

FC Den Bosch ontvangt vrijdagavond Jong FC Utrecht niet, omdat een voedselvergiftiging de halve selectie lam heeft gelegd. Wel staat, in het zaalvoetbal, voor FCK/De Hommel een verre trip naar Groningen op het programma. Daar wacht Futsal Groningen, wat eerder dit seizoen nog met 3-2 werd verslagen in Den Bosch. Voor beide ploegen de laatste kans om nog bij de beste vier te eindigen in de kampioenspoule en zo zicht te houden op de landstitel.


Alles of niets
DZV/Van de Biggelaar heeft nog genoeg om voor te spelen. De eerste divisionist moet twee wedstrijden inhalen en begint vanavond met een belangrijke thuiswedstrijd tegen FC Coronaas.

Voor de bezoekers alles of niets: bij een nederlaag is degradatie naar de Topklasse een feit en lijkt ook het lot van ZVVM/Campus bezegeld. De Biggelaar kan juist goede zaken doen: bij winst klimt het naar de negende plaats, wat recht geeft op nacompetitie voor lijfsbehoud. ZVS/Bodemflex is dit weekend vrij.

Derde keer in vier jaar
Op het veld is er één affiche om naar uit te kijken. Zwaluw VFC ontvangt zaterdag Almkerk in de beker. Zoals we gisteren al bespraken met Steffan Moes (“Dan maken we je kapot”), kunnen de Vughtenaren zich bij winst niet alleen voor de halve finale plaatsen, maar tevens voor de derde keer in vier seizoenen voor de landelijke KNVB Beker.


Almkerk draait een degelijk seizoen in de sterke 1e klasse C (Zuid-Holland), maar deed nog nooit mee aan het landelijke bekertoernooi. Voor beide ploegen dus een mooie uitdaging.

WEEKENDPROGRAMMA

vrijdag 3 april
1ed:   FC Den Bosch – Jong Utrecht   uitg.
Ere:   Groningen – FCK/De Hommel
1ed:   DZV/Biggelaar – FC Coronaas

zaterdag 4 april
be:   Zwaluw VFC – Almkerk

Foto’s: Zeno Kerste | Ludo Servais