Revelatie in de spits bij OJC Rosmalen

ROSMALEN – Een van de belangrijke pijlers in de voorlopige successen van OJC Rosmalen is Dennis Knuiman. De voor het 073-publiek vrij onbekende aanvaller toonde vorig jaar al even zijn kwaliteiten. In dit nog prille seizoen tekende hij al voor 4 doelpunten en een aantal assists in de eerste 3 competitiewedstrijden van de Rosmalense hoofdklasser. “Het zou fantastisch zijn als ik nog betaald voetbal zou kunnen halen.”

Knuiman, een 22-jarige HAN-student uit Driel, bij Arnhem, is sinds afgelopen seizoen de spits van OJC. Hij toont zich een behendige aanvaller, die een neusje voor de goal heeft, getuige zijn doelpuntenproductie. “Na de eerste wedstrijd heb ik als doelstelling genoemd dat ik er minimaal 15 wil maken”, vertelt hij. “We zijn goed op weg. Ik zelf, maar ook het team. We hebben gewoon een goede selectie, met een goede tactiek. We durven te voetballen, zijn bereid om vuile meters te maken en om hard te werken met elkaar. Met dat alles komen de kansen, doelpunten en punten vanzelf.”

Nog maar een goeie drie jaar geleden vertrok Knuiman pas bij de plaatselijke RKSV Driel. Na twee jaar SC Bemmel kwam hij vorig seizoen op De Groote Wielen terecht. De overstap van 4e/3e klasse naar 1e klasse en nu hoofdklasse is hem vrij gemakkelijk afgegaan. “Het heeft me allemaal totaal geen moeite gekost”, beaamt hij. “Ik zei ook toentertijd tegen m’n vrienden, familie en vriendin: waar ik ook speel, ik scoor mijn doelpunten wel. En tot nu toe is dat allemaal goed uitgekomen. Maar daar werk ik dan ook hard voor.”

Laatbloeier
In de jeugd speelde Knuiman vijf jaar lang in het KNVB districtsteam en trainde hij mee bij Vitesse en NEC. Van een overstap naar een BVO kwam het nooit. “Ik heb wel de mogelijkheid gehad om naar een grotere amateurclub te gaan, maar daar heb ik toen niet voor gekozen. Je zou me dus een laatbloeier kunnen noemen, ja. Maar ik ga op het moment met een stijgende lijn naar boven en ben benieuwd waar het stopt. Voor sommigen gaat het juist andersom, dus je weet het maar nooit.”

Het lijkt, als hij zo doorgaat, een kwestie van tijd voordat Knuiman ook het niveau van OJC Rosmalen ontgroeid is. “Waar mijn plafond ligt? Het zou fantastisch zijn als ik nog betaald voetbal zou kunnen halen. Want ja, ik ben een spits en scoor makkelijk en welke club wil dat nou niet, zou je bijna zeggen. Maar mocht dat niet meer lukken, dan hoop ik het hoogste amateurniveau, de Tweede Divisie, wel te kunnen halen.”

Mee gaan doen
Maar eerst nog het huidige seizoen natuurlijk, waarin hij het aanstaande zaterdag (19.00 uur) met OJC opneemt tegen UDI’19. De club is met 9 uit 4 (en een doelsaldo van 14-3) prima begonnen in de zondag Hoofdklasse B. Zit er een kampioenschap in? “We willen wel mee gaan doen”, is Knuiman duidelijk. En dan met OJC naar de Derde Divisie? “Ja, je weet nooit hoe het kan gaan met voetbal, hè! Ik heb het naar mijn zin, dus ja”, besluit hij zonder het achterste van zijn tong te laten zien.

Foto: Joep von Berg

Geef een reactie