Elf vragen aan… Luuk Stupers
AMMERZODEN – Een levensgenieter en tegelijkertijd robuuste verdediger, wiens roots bij Haarsteeg liggen, maar die – door z’n eigen sportschool in het dorp – een sterke band heeft met Ammerzoden (en dus Jan van Arckel). We hebben het over Luuk Stupers, goed ingeburgerde ‘import’, die binnen de lijnen wel wat vaker voor ‘vrouwen en kinderen eerst’ zou mogen kiezen.
- Naam: Luuk Stupers.
- Geboren: 10 september 1995 te ‘s-Hertogenbosch.
- Club(s): Jan van Arckel. Voorheen v.v. Haarsteeg en Nieuwkuijk.
- Positie: Centrale verdediger.
- Dagelijks leven: Woonachtig in Ammerzoden, trotse eigenaar van Uniek Fitness Ammerzoden.
- Sterkste/zwakste punt: Ik heb rust aan de bal en kan het spelletje goed lezen. Mijn verdedigende duels wil ik vaak wel te netjes oplossen, waardoor ik soms de fout in ga. Volgens mij heb ik afgelopen jaar, als verdediger, 0 gele en 0 rode kaarten gekregen. Er mag dus best wat meer pit in de duels.
- Kunst- of natuurgras: Voorheen kreeg natuurgras van mij echt de voorkeur. Vooral omdat we met Haarsteeg en Nieuwkuijk altijd op natuurgras speelden en je dan op maandag zonder brandwonden naar je werk kon. Tegenwoordig kies ik voor kunstgras. Wij hebben een prima kunstgrasveld bij de Jantjes en door de ervaring zijn er gelukkig ook wat minder slidings nodig.
- Kleur voetbalschoenen: Gewoon lekker zwart. Als het maar zo min mogelijk opvalt.
- Mooiste tenue en sportpark: Het goud-zwarte uittenue van de Jantjes. Ook hebben zij het qua accommodatie mooi voor elkaar, met een prachtige kantine. Het sportpark van Haarsteeg vind ik ook mooi. Fantastische businesslounge – met een dakterras, waar de selectie en sponsors samen komen – met uitzicht over het hoofdveld.
- Mooiste voetbalmoment: Het ongeslagen kampioenschap van afgelopen seizoen, met de Jantjes naar de 3e klasse.
- Dieptepunt/grootste blunder: De derbywedstrijd met Haarsteeg tegen Nieuwkuijk, waarbij mijn huidige trainer Giel Goesten kwam kijken en ik er na vijftien minuten af ging met een kruisbandblessure. Het eerste seizoen in Ammerzoden was ik daardoor vooral aan het revalideren.
- Opvallendste teamgenoot: Onze bomenkweker Jeroen de Groot. Die gozer heeft energie voor honderd en loopt heel de training te lollen, maar zijn inzet en prestaties lijden er nooit onder. Schijnt dat hij naast voetballen ook vrij goed is met de barbecue, alleen heeft hij mij nog nooit uitgenodigd.
- Voetbalhumor: Het was mooi toen we met Nieuwkuijk de finale van de nacompetitie naar de 3e klasse speelden en onze trainer Patrick Berkelmans voorafgaand aan de wedstrijd met een grote spiegel door de kleedkamer heen liep. Hij zette hem voor iedereen zijn gezicht en zei dan: “Kijk jezelf recht in de spiegel aan en zeg hardop dat je er vandaag alles aan gaat doen om te winnen!” Uiteindelijk wonnen en promoveerden we ook nog.
- Wat wil je nog bereiken: Ik heb een promotie en een kampioenschap mee mogen maken met een eerste elftal, meer zit er voor mij niet meer in, ben ik bang. Dit jaar handhaven in de 3e klasse zou heel gewenst zijn. Verder is voor mij plezier maken en kunnen voetballen met mijn vrienden al een heel mooi iets.
- Beste speler uit de regio: Brent de Wijs. Mega sterk aan de bal en super gedreven. Een aantal jaar geleden stond ie nog wel eens centraal achterin – naast mij – te voetballen bij Nieuwkuijk, nu is hij topscorer van de 2e klasse.
- Opvallendste regioclub: Nieuwkuijk. Vorig jaar knap kampioen geworden en nu, ondanks dat ze een doelpuntenmaker als Brent in hun elftal hebben, pas twee punten. Hopelijk gaan ze snel punten pakken en volgend jaar een betere competitieloting krijgen.
