Onervaren ‘lichtgewichten’ bij ODC
BOXTEL – Bij ODC doet men het tegenwoordig met een verrassend jong middenveld. Achter routinier Sjoerd van Lokven zijn Matai Seebregts (18) en Anir Mairouche (20) de twee onervaren ‘lichtgewichten’ die voor de balans moeten zorgen.
Mairouche voetbalt al vijftien jaar bij ODC. “Vroeger nog wel eens voorin gestaan en heel kort rechtsachter, maar zo’n beetje al mijn wedstrijden wel ergens op het middenveld gespeeld”, vertelt hij. En ondanks zijn geringe lengte altijd wel z’n mannetje gestaan, zegt ‘ie erbij. “Heeft soms ook z’n voordelen. Ik ben dichter bij de grond en denk dat het mij behendiger maakt.”
De zo’n 1 meter 70 grote middenvelder noemt zichzelf een box-to-box speler. “Ik loop best veel, ga de duels graag fel aan en ben best behendig en technisch.” Twee seizoenen geleden mocht hij, als JO19-speler, al een paar keer invallen. Vanaf vorig seizoen maakt hij officieel onderdeel uit van het vlaggenschip. “Aan het einde werd ik verkozen tot speler van het jaar”, zegt hij trots.

Sterke tegenstanders
Met het kampioenschap op zak draait de club van Mairouche, die in korte tijd uitgroeide tot een van de dragende spelers van ODC, nu goed mee in de 3e klasse E. “Prima begin tegen sterke tegenstanders”, bevestigt hij de twee winstpartijen, het gelijke spel en de twee nederlagen tegen Haarsteeg, Berghem, Margriet, Sporting’70 en EVVC. “Misschien was er in sommige wedstrijden zelfs wel meer te halen, maar we zijn tevreden. De doelstelling is in ieder geval handhaving. Maar met deze jonge, sterke groep hebben we – als het allemaal een beetje mee zit – wellicht ook kans op een periode.”
Zondag wacht met de uitwedstrijd tegen het matig gestarte Den Dungen weer een lastige opgave. “Belangrijk potje”, weet onze gesprekspartner. “Het zit nu nog allemaal erg dicht op elkaar. Dus als we zondag winnen, kunnen we weer mooi wat plekjes stijgen.”

