Jan van Arckel moet goals opvangen
AMMERZODEN – Jan van Arckel degradeerde en leverde afgelopen zomer – met het stoppen van Bart Goesten (die trainer werd) en het vertrek van Nick van Velzen (naar Roda Boys) – flink wat goals in. Toch ziet Niek van den Anker het voor dit seizoen positief in. De eerste vier punten zijn in ieder geval al binnen.
De aanvoerder kijkt – wanneer wij hem er nog eens naar vragen – met gemengde gevoelens terug op de degradatie. “Die was zeker niet nodig geweest. Het was gewoon een zwaar jaar voor ons, maar we konden mee in de 3e klasse. Dat gaan we dit seizoen, een niveau lager, proberen te laten zien. De goals en ervaring van Bart en Nick zijn lastig op te vangen, maar nu moeten de jonge gasten opstaan. In de voorbereiding lieten ze zich goed zien, dus daar heb ik wel vertrouwen in.”
Heel duidelijk
Het was wel even wennen voor Van den Anker, dat Goesten niet meer zijn medespeler is, maar de oefenmeester. “Heel anders dan zijn broer Giel (ook naar Roda Boys, red.), al is het nog een beetje vroeg om de grootste verschillen te benoemen. Ze zijn allebei heel duidelijk in wat ze willen.”
Naast de doorgeschoven jeugdspelers zijn er ook nieuwe gezichten. “Damian (Koldenhof, red.) trainde vorig seizoen al mee, maar hij is geopereerd aan zijn knie en ligt er nog een paar maanden uit”, vertelt Van den Anker. “Daarnaast is Jesse (Poel, red.) terug van een jaar in het buitenland. Die speelde daarvoor ook bij Nivo Sparta. Vorige week scoorde hij al als invaller tegen BLC. Allebei versterkingen voor ons.”
Ergens bovenin meedoen
Over de doelstelling is Van den Anker helder: “Als je gedegradeerd bent, moet je altijd weer ergens bovenin meedoen. Of dat nou om een periodetitel is of om het kampioenschap, dat maakt me niet uit. Van veel tegenstanders weet ik niet zo veel, maar met onze selectie denk ik dat er heel wat mogelijk is.”
