CHC en RKKSV: éindelijk kunstgras

DEN BOSCH – Het duurde even, maar éindelijk beschikt ook RKKSV over kunstgras – en binnenkort zijn de werkzaamheden bij CHC hopelijk eveneens afgerond. Daarmee zijn twee van de drie laatste ‘Bossche’ voetbalclubs van een kunstmat voorzien. In de Kruisstraat werd afgelopen weekend een nieuw trainings-/wedstrijdveld in gebruik genomen, terwijl CHC zich op korte termijn mag prijzen met een gloednieuw, nagenoeg altijd bespeelbaar, hoofdveld.

Jarenlang moesten beide verenigingen toekijken hoe alle omliggende clubs op plastic grassprieten konden voetballen, maar nu heeft de gemeente ‘s-Hertogenbosch ook hun wens laten uitkomen. De aanleg had (en heeft) nogal wat voeten in aarde, maar eindelijk is het zover: ook bij RKKSV en CHC kan er bij slechte weersomstandigheden voortaan gewoon doorgevoetbald worden.

Maliskamp koos anders
De enige vereniging binnen de gemeentegrenzen zonder kunstgras blijft Maliskamp. Ook de uit de 4e klasse gedegradeerde club had de mogelijkheid tot de aanleg daarvan, maar koos voor een nieuw, klimaatbestendig natuurgrasveld.

“Daarbij wordt het regenwater beter afgevoerd, opgespaard en van onderaf aangevoerd”, legde Henry Bekkers, namens de gemeente verantwoordelijk voor de in totaal 77 sportvelden, uit in de 073voetbalkrant van afgelopen voorjaar. “Bij Maliskamp krijgen ze door dit systeem een sterkere, meer bespeelbare mat.”