ZVS/Gestel lanceert jaarlijkse Meierij Cup

meierijcupSINT MICHIELSGESTEL – Vanaf eerstvolgende winterstop staat er een nieuw, jaarlijks zaalvoetbaltoernooi op de regionale kalender. Als tegenhanger van het Den Bosch 800-toernooi gaat, op initiatief van ZVS/Rijschool Gestel, in sporthal Theereheide door zestien eerste elftallen van clubs ten zuiden van Den Bosch gestreden worden om de Meierij Cup.

“De kring is in eerste instantie Sint Michielsgestel, Schijndel, Boxtel en Sint Oedenrode, met de ring daaromheen”, verduidelijkt initiatiefnemer Johan den Otter. “Alles aan de zuidkant van Den Bosch, maar wel alleen de clubs uit de dorpen.” Er zullen dus komend jaar een aantal deelnemers wegvallen bij het Den Bosch 800-toernooi, maar volgens Den Otter valt die schade mee. “We hebben een kleine overlap, maar de meeste clubs zijn nooit in Den Bosch actief. We hebben ook al contact gehad met de organisatie van Den Bosch 800. Zij juichen uitbreiding van zaaltoernooien voor veldclubs toe om het zaalvoetbal als sport groter te kunnen maken.”

De Meierij Cup gaat plaatsvinden op 23, 27, 28, 29 en 30 december. “We zitten na een week al op het minimum van 16 deelnemende verenigingen. We kunnen er maximaal 20 kwijt. Den Dungen doet mee, SCI, Sint Michielsgestel, DVG, Avanti’31, Irene, Helvoirt, ODC, Rhode, Schijndel, Essche Boys, Boskant, Boxtel, LSV, WEC en waarschijnlijk Zwaluw VFC. Het enthousiasme bij de verenigingen is opvallend groot. Ook de hoofdsponsor, stucadoorsbedrijf L&L, viel direct voor ons idee. Net als de beheerder van de sporthal. We zijn met een groep liefhebbers nog druk bezig met de invulling en willen iedere avond proberen ook de jeugd van de clubs erbij te betrekken. Een voorwedstrijd van jeugdteams van de veldverenigingen is één van de gedachten.”

Happening
Den Otter wil er, samen met zijn comité, een echte happening van maken. “We zijn geïnspireerd geraakt door de Champions Cup in Gorinchem. Zij hebben in 18 jaar echt een evenement neergezet waar wij nu nog van dromen. Maar wie weet ooit… In mijn tijd als zaalvoetballer speelden wij in een bomvolle Vinkenkamp. Dat willen we graag weer terug zien. In Gorinchem komen er 23.000 bezoekers in twee weken.” Zo ver is men in Sint Michielsgestel nog lang niet, maar de start en het fanatisme van de organisatoren beloven veel. “Wij hopen op vijf drukke avonden in de laatste week van het jaar. En om die reden om de nodige sponsoren te vinden, zodat we het evenement gratis kunnen maken.”

Net als bij het Den Bosch 800-toernooi, zal 073voetbal uiteraard ook de Meierij Cup van dichtbij gaan volgen. Kijk voor meer informatie op: http://www.zvsgestel.nl/meierijcup

Geef een reactie