Geen ‘Tante Pietje’ meer, maar ‘respect’

DEN BOSCH – Even dacht Tante Pietje eraan om het sponsorschap van BVV op te zeggen. Zo ver kwam het niet, maar de naam van het restaurant prijkt voortaan niet meer op de borst van de voetballers. “Als oplossing spelen de eerste twee teams van de zaterdag- en zondagtak nu met ‘respect’ over de naam heen”, vertelt Marco van Loon.

Tweeënhalve week geleden, toen Wilhelmina’26 op bezoek kwam op sportpark De Vliert, stond er een heuse topper op het programma van ‘zaterdag 1’. “De nummers 1 en 2 van de 3e klasse D tegen elkaar”, legt de coach van BVV uit. “Zij stonden met 0-2 voor tijdens de rust, maar wij kwamen terug tot 2-2. Meteen daarna moest Wilhelmina verder met met tien man, na een rode kaart voor een smerige overtreding. Toen werd er over en weer wat geroepen en gescholden, meer is er niet gebeurd.”

Schoppen en schelden
De trainer van de club uit Wijk en Aalburg, Johan van der Werff, had tegenover een verslaggever van de krant echter een hele andere lezing. “Hij maakte er een heel bont verhaal van”, zegt zijn Bossche collega. “Schoppen, schelden en nog veel meer. Hij was vrij negatief over ons. Dat doe je niet als trainer, vind ik.” De eigenaar van Tante Pietje, hoofdsponsor van de Bossche vereniging, las de uitspraken van Van der Werff en wilde stoppen. Van Loon: “Omdat het voor zijn zaak niet goed is. Gelukkig gaat hij toch door, maar niet meer met de naam op het shirt. Als oplossing spelen BVV zaterdag 1 en 2 en zondag 1 en 2 voortaan met het woord ‘respect’ op de borst.”

Mond snoeren
“Erg jammer dat dit alles zo de wereld in is gekomen door een persoon die eenzijdig iets gezegd heeft”, vindt Van Loon. “Ons bestuur was zelf aanwezig en heeft gezien en gehoord wat er allemaal gebeurd is. Zij stonden ook achter ons. Maar ik wil dit achter me laten. Ik ben maar met een ding bezig en dat is zaterdag drie punten en misschien wel de periode halen. Dan moeten we onze voeten laten spreken en die periode pakken. Daar zouden we heel veel mensen de mond mee snoeren.”

BVV ontvangt zaterdag om 14.30 uur hekkensluiter Good Luck. Een beter resultaat dan dat van Wilhelmina’26 bij Woudrichem is voor de Bosschenaren voldoende voor het winnen van de eerste periodetitel. Is het puntenaantal en doelsaldo na de duels van zaterdag nog altijd gelijk, dan volgt een beslissingswedstrijd om de periodetitel.

141030_stand_3eklasseD_zat

Eén gedachte over “Geen ‘Tante Pietje’ meer, maar ‘respect’

  • 2 november 2014 om 21:54
    Permalink

    Uw mening geven over (het onderwerp van) een artikel op 073voetbal.nl? Graag! Anonieme en/of kwetsende reacties zullen echter regelrecht de prullenbak in gaan, dus bespaar u de moeite als u van plan bent zult kinderachtig gedrag te vertonen.

Geef een reactie