‘Het bevalt nog beter dan dat ik verwacht had’

HAAREN – Giel van de Ven is nog maar 21 jaar oud, maar klimt met grote stappen op de voetballadder. De afgelopen twee seizoenen speelde hij nog met Taxandria in de 4e en 3e klasse, maar dit jaar is hij van grote waarde in de voorhoede van eersteklasser Nemelaer. “Het bevalt me hier nog beter dan dat ik verwacht had.”

Afgelopen zomer besloot Van de Ven, na een tijdje twijfelen, zijn jawoord te geven op de vraag van z’n nieuwe club. “Ik voelde bij Taxandria wel dat ik een belangrijke schakel was. Toen Nemelaer opeens op de stoep stond, had ik mijn keus snel gemaakt. Ik wilde het wel eens hogerop proberen.” De aanvaller was geen volstrekt onbekende in Haaren, maar kende binnen de selectie slechts een handjevol spelers. “Desondanks voel ik mij al vanaf training één helemaal op mijn gemak in de groep. Onze trainer, Theo van Geffen, kwam er ook nieuw bij, maar ook hij stroomde gelijk vlot in. In de voorbereiding kreeg ik alle kans om mezelf te bewijzen en dat resulteerde in een basisplek, die niet meer verloren ben.”

Samen met Joeri Vugts en Gijs van Baast, twee andere talentvolle spelers, vormt Van de Ven de aanval van de eersteklasser. “Al is die door blessures bijna nooit compleet geweest”, zegt hij. “Datzelfde geldt voor bijna alle vaste middenvelders, die om en om niet fit zijn. Hadden we elke week op ons sterkst aan de aftrap gestaan, dan denk ik dat we in de eerste seizoenshelft veel meer punten hadden gehaald.”

Enorme uitdaging
De trainingen zijn voor de Oisterwijker, die nog altijd trainer is van de JO15-1 van Taxandria, een enorme uitdaging. “Bij Nemelaer liggen die op een veel hoger niveau. En je moet er ook 110% geven, dat was ik daarvoor niet altijd gewend. Maar ik heb me daardoor wel vrij snel kunnen aanpassen aan de 1e klasse, denk ik. Ik heb het nog altijd lastig, maar ik heb al assists gegeven en doelpunten gemaakt. Ik had geen doelstelling gesteld, maar met deze cijfers ben ik dik tevreden. Wel weet ik dat er nog heel veel beter kan, maar dat zie ik alleen maar als iets positiefs om naartoe te werken.”

Hattrick
Drie weken geleden was Van de Ven nog goed voor een hattrick tegen DOSKO, maar Nemelaer verspeelde de voorsprong (3-3). Ook een week later, tegen sv TOP, ging het mis (1-2). “We doen het dit seizoen vrij sterk, maar geven de voorsprongen en dus ook doelpunten te makkelijk weg”, is hij kritisch. Zondag moet het anders, als de Haarenaren op bezoek gaan bij SC ’t Zand. Een belangrijke wedstrijd, want een eventuele winnaar vestigt zich definitief in de middenmoot, terwijl een nederlaag mogelijk zorgt voor degradatiezorgen. “Zondag zal er echt weer een keer gewonnen moeten worden.”

Foto: sportfotobrabant.nl

Geef een reactie