Elf vragen aan… Gijs van Baast
HAAREN – Twee jaar geleden keerde met Gijs van Baast een kind van de club terug bij Nemelaer. Bij de Haarense eersteklasser voelt de 22-jarige aanvaller, die net als vroeger (in de jeugd van PSV en NAC) regelmatig zijn doelpuntje meepikt, zich thuis. Hij hoopt zich snel veilig te spelen en droomt ervan ooit nog eens kampioen te worden met zijn club.
Naam: Gijs van Baast.
Geboren: 24 maart 1994 in Haaren.
Club(s): Begonnen bij Nemelaer, toen naar de jeugd van PSV en via NAC en Dongen weer terug bij Nemelaer gekomen.
Positie: Spits of rechtsbuiten.
Dagelijks leven: Ik werk bij Van Bommel schoenenmode in Moergestel en woon nog thuis bij mijn ouders in Haaren. Dat doe ik al mijn hele leven lang. Ik heb al 6,5 jaar een vriendin.
- Sterkste/zwakste punt: Mijn sterke punt is mijn balvastheid. Ik ben een goed aanspeelpunt en heb altijd de blik vooruit. Zwak is mijn omschakeling van aanval naar de verdediging.
- Kunst- of natuurgras: Het liefst natuurgras, dat blijft toch het lekkerste om op te voetballen. We trainen zowel op kunst- als natuurgras. Het hangt er vanaf op welke ondergrond we op zondag spelen. Thuis spelen we alle wedstrijden op natuurgras.
- Kleur voetbalschoenen: Zwart met rood.
- Mooiste tenue en sportpark: Het thuistenue van FC Barcelona. En het sportpark van Nemelaer blijft toch het mooiste. Altijd lekker druk bij thuiswedstrijden en een goede sfeer.
- Mooiste voetbalmoment: Het kampioenschap in de hoofdklasse met Dongen.
- Dieptepunt/grootste blunder: Het niet behalen van het betaald voetbal.
- Opvallendste teamgenoot: Ruben Buvens, met zijn flauwe humor binnen en buiten het veld.
- Voetbalhumor: Voormalig Nemelaer-trainer Klaas Wels hield er een apart gebruik op na. Als een speler het woord ‘klaar’ wilde gebruiken in een zin, moest hij ‘Klaas’ zeggen. Deed ie dat niet, dan konden er 2 eurootjes in de boetepot gestopt worden.
- Wat wil je nog bereiken: Ik zou het mooi vinden om nog een kampioenschap mee te maken bij Nemelaer. We hebben de spelers ervoor, alleen moeten we zorgen dat we een heel seizoen fit blijven. Dan kunnen we het iedereen in de 1e klasse heel moeilijk maken en zeker meedoen om de titel.
- Beste speler uit de regio: De beste speler die ik ken uit de regio is onze aanvoerder Luuk Vermeer. Snel, sterk en zowel verdedigend als aanvallend niet te stoppen. Ik denk dat je, als je tegen hem staat, een vervelende dag hebt.
- Opvallendste regioclub: Oirschot Vooruit is sterk aan het seizoen begonnen. Het gaat daar nu iets minder, maar knap hoe ze zich als debutant staande houden in de 1e klasse.
Zondag staat voor ons Alverna op het programma. We staan er niet zo best voor dit jaar, daarom is elke wedstrijd belangrijk. Maar toch denk ik dat we de komende duels nog genoeg punten pakken om ons rechtstreeks veilig te spelen voor de 1e klasse.
