De ontknoping in de 3e klasse C (deel 4)

DEN BOSCH – Tot aan de laatste speelronden was het ongemeen spannend in ‘onze’ 3e klasse C. De titelstrijd is inmiddels beslist, maar onderin gaat de spanning onverminderd door. Op de absolute slotdag wordt pas bekend wie rechtstreeks degradeert, wie zich moeten opmaken voor de nacompetitie en welke clubs opgelucht adem kunnen halen.

Het gevecht om het kampioenschap is ten einde gekomen. SVSSS won zondag immers met 1-5 van VCB en BMC versloeg in de laatste minuut BVV. Daardoor is de ploeg uit Udenhout niet meer te achterhalen en kampioen van 3C. Bij deze onze felicitaties.

Voor BVV staat in de laatste wedstrijd, thuis tegen TGG, nog wel wat op het spel, namelijk de klassering in de competitie. De Bossche Voetbal Vereniging móet winnen. Zo niet, dan kan BMC (wanneer het met 5 doelpunten verschil wint) ten koste van de Bosschenaren de periode nog pakken en/of ODC als hoogst geklasseerde ploeg zonder periode de nacompetitie in gaan. BMC moet zondag uitgerekend op bezoek bij SVSSS. ODC speelt uit tegen Vlijmense Boys, dat hele andere zorgen aan het hoofd heeft.   

Degradatie
Ontlading in Haarsteeg. Door een doelpunt van routinier Joost Aloserij in de slotminuten won de voormalig koploper én hekkensluiter van Vlijmense Boys. Hierdoor staat Haarsteeg, na de eerder genoemde nederlaag van VCB, nu op de 12e plaats. Eindigen op die plek – en ook op de 13e – betekent het spelen van nacompetitie. Van die twee ploegen degradeert er sowieso één, samen met de nummer 14 (die er rechtstreeks uit vliegt).

RKDVC en SCG’18 zijn definitief veilig en zullen dus de laatste wedstrijd voor de spreekwoordelijke keizers baard gaan spelen. Dat doen ze tegen ploegen die nog wél moeten. Zwaluw VFC kijkt nog een heel klein beetje bibberend naar beneden, alhoewel het verschil met Haarsteeg in doelsaldo nog aanzienlijk is: +1 voor Zwaluw tegen -12 van Haarsteeg. In principe is Zwaluw veilig, maar sinds twee weken weten we dat een ruime voorsprong op doelsaldo nog niet helemaal een zekerheidje is. De Vughtenaren ontvangen SCG’18 en Haarsteeg moet naar Drunen.

Zondag staat in Oisterwijk een kraker van jewelste op het programma: Taxandria tegen VCB. Hoewel de thuisploeg (die volgend seizoen opgaat in fusieclub Trinitas) niet meer rechtstreeks kan degraderen, kan het nog wel de nacompetitie in. VCB móet winnen, anders is het doek voor hen gevallen. Voor Vlijmense Boys wacht ODC dat – door de titel van SVSSS – nog die andere nacompetitie kan halen en dus zal ODC er nog wel voor gaan.

Het resterende programma:

26 mei
RKDVC – Haarsteeg
Zwaluw VFC – SCG’18
Taxandria – VCB
Vlijmense Boys – ODC  

Geef een reactie