‘Op rondreis door Nederland’ in 1e klasse

DEN BOSCH – In de 1e klasse ging er nogal wat op de schop. Nemelaer gaat ‘op rondreis door Nederland’, zegt Theo van Geffen gekscherend. “Hoe krijgen ze het verzonnen. Je zult bij Heeze voetballen…. Kun je naar Den Haag, Leiden, Bergen op Zoom en Steenbergen. Maar goed, bij ons zijn er vijf clubs uitgegaan, dus ze moesten iets.”

HVCH (kampioen), Alverna (stopt met prestatievoetbal op zondag), NEC amateurs (vrijwillige degradatie na eerdere terugtrekking), Rhode en Brabantia (allebei gedegradeerd) zijn er komend seizoen niet meer bij in de 1e klasse. “En dan hebben ze Leones, Woezik en Berghem Sport ook nog naar Oost gezet en EFC naar Zuid II”, weet Van Geffen. Er blijft weinig over van de competitie. “Nog vier: Eindhoven, Best Vooruit, Erp en TOP.”

Nieuwe namen zijn FC Boshuizen, DOSKO, Geldrop, Kruisland, Marvilde, het Sarto van Dennis Dekkers, TAC’90 (dat nog door Nemelaer werd uitgeschakeld in de nacompetitie), VOAB en SC ’t Zand. Erik Meulendijk vindt het wel leuk om weer eens tegen nieuwe tegenstanders te spelen: “Tsja, wij zijn het toch gewend om wat meer deze kant op te spelen. Qua reisafstand vanuit Nistelrode is het hetzelfde”, denkt de Bossche trainer van Prinses Irene. “Voor mij zelf is het wel jammer dat ik bekenden niet meer tegenkom. Maar aan de andere kant ken ik bij de nieuwe verenigingen ook weer mensen.”