Stand van zaken: smaakmakers 2e klasse
DEN BOSCH – We zijn halverwege de competities. Een mooi moment om rondom het voetballoze carnavalsweekend de balans op te maken. Hoe vergaat het de tweedeklassers tot nu toe?
CHC en Zwaluw VFC zijn dit seizoen toch wel de smaakmakers in de 2e klasse C. Het zijn de meest scorende ploegen en ze doen allebei (samen met Cluzona) volop mee voor de titel. CHC is op dit moment koploper en de 1e klasse lonkt dus. Voorganger Concordia SVD speelde al wel eens op dat niveau, maar sinds de samenvoeging met Hertogstad (in 1997) kwam CHC zelfs nooit in de buurt.

Niet zo gek
Voor Zwaluw is het vooralsnog ook een geslaagde rentree in de 2e klasse, getuige de derde plaats die het momenteel inneemt. Bij FC Engelen is dat een ander verhaal. Nadat bekend werd dat bijna de gehele selectie zou vertrekken, kreeg men het toch voor elkaar om te promoveren. Het resultaat was dat Engelen met een volledig nieuw (en behoorlijk jong) elftal de 2e klasse in moest.
Dat het hekkensluiter is, is dan ook niet zo gek, maar de laatste weken gaan de resultaten er wel op vooruit. De eerste driepunter is zelfs binnen. En belangrijker: er wordt met een elftal vol tieners gebouwd aan de toekomst.

Beetje opletten
De Schijndelse ploegen mogen tot nu toe spreken over een prima seizoen in de 2e klasse E. We vinden RKSV Schijndel terug op plek 4, terwijl Avanti’31 de nummer 7 van de ranglijst is. Beide clubs verloren slechts 3 (van de 13 om 12) wedstrijden, maar Schijndel pakte al wel 7 punten meer. Avanti moet zelfs nog een beetje opletten: het staat maar één punt boven de nacompetitiestreep.

Hoog genoteerd
Aangezien CHC en Zwaluw de meest scorende ploegen van de 2e klasse zijn, is het niet verwonderlijk dat de aanvallers hoog genoteerd staan in onze regionale topscorerslijst. Wesley Meeuwsen, Ayoub Bakkali en Bram van der Meer scoren er op los, maar ook Schijndelnaren Roel Kappen en Stan Guns hebben (bijna) de dubbele cijfers bereikt.
Hoewel Martin de Laat onder nieuwe trainer Pierre van Berkel op het tweede plan is beland, schoot hij – tijdens veelal invalbeurten – toch weer 7 keer raak en de clubtopscorers van Engelen (ieder 3 goals) hebben (nog) geen bekende namen, maar delen het hoogste ereschavot wel met vieren.
| Topscorers 2e klasse | ||
| Wesley Meeuwsen | CHC | 20 |
| Roel Kappen | Avanti ’31 | 10 |
| Bram van der Meer | Zwaluw VFC | 10 |
| Ayoub Bakkali | CHC | 9 |
| Stan Guns | Schijndel | 9 |
| Martin de Laat | Zwaluw VFC | 7 |
| Tijn Niemeijer | Schijndel | 6 |
| Jelmer ter Avest | BLC | 5 |
| Parfait Luwawa | CHC | 5 |
| Steffan Moes | Zwaluw VFC | 5 |
| Jip Schippers | Avanti ’31 | 4 |
| Teun Kuijpers | Avanti ’31 | 4 |
| Jasper Waalkens | CHC | 4 |
| Tommy Kreté | Zwaluw VFC | 4 |
| Rick Heesakkers | CHC | 3 |
| Berkand Boz | FC Engelen | 3 |
| Lucas Laven | FC Engelen | 3 |
| Sahin Han Karademirli | FC Engelen | 3 |
| Tim Risamasu | FC Engelen | 3 |
| Bart de Wit | Schijndel | 3 |
| Matthijs Bezem | Zwaluw VFC | 3 |
| Quinten Vorstenbosch | Zwaluw VFC | 3 |

