Weekendoverzicht: verlies en rood voor CHC
DEN BOSCH – Hoe zijn de ploegen uit de ‘bekerbreak’ gekomen? Nou, Nemelaer won de derby bij CHC, Zwaluw haalde uit tegen haar voormalige trainer, Schijndel versloeg de koploper, Vlijmen won een topper en DZV/Van de Biggelaar is de ongeslagen status kwijt.
Laten we voor de verandering eens met de zondagwedstrijden beginnen. OJC Rosmalen was vrij, maar in de 1e klasse D won Nemelaer met 1-3 bij CHC en daarmee staat het nu tweede, op slechts één punt van RKHVV. Na de openingstreffer van Sander van de Wiel maakte CHC-captain René Geerts op slag van rust gelijk, maar in de slotfase van de wedstrijd besliste Joeri Vugts die met twee treffers. Daarna moest CHC ook nog verder met negen: Dylano Dekker (neerhalen doorgebroken speler) én de ingevallen Kevin Brands (twee keer geel wegens praten) mochten vertrekken.
Emplina liet het in Schaijk, tegen het nog puntloze DAW, na om bovenaan te komen. Na een 1-3 voorsprong (dankzij goals van Olav van Boxtel, Martijn de Wildt en Lex van de Biggelaar) werd het uiteindelijk 3-3.

Geen genade
In 2B was het voor Zwaluw VFC een weerzien met John Laponder, die successen kende in Vught maar momenteel actief is bij Leones. Zijn voormalige pupillen kenden geen genade voor hun oud-trainer: 0-5 via Quinten van Haaren, Rick van Maasakkers, Quinten Vorstenbosch, Julius Emmanuel en Jilles Miedema.
Ook Brent de Wijs scoorde weer twee keer, maar het leverde Nieuwkuijk opnieuw geen driepunter op. Tegen het Amstelveense RODA’23 werd het 2-2.

Stunt
Schijndel wist te stunten, door met 4-3 te winnen van de lijstaanvoerder van 2D. Tijmen Mettler, Sam van der Bruggen, Thomas Kastelijn én Kane van Houtum scoorden tegen NWC. Teun Kuijpers was de grote man namens Avanti’31 in Helmond. Hij maakte er in zijn eentje vier tegen Bruheze en was voor een groot deel verantwoordelijk voor de 1-5 eindstand. Roel Kappen tekende voor de andere Avanti-treffer.
In de 3e klasse D behield RKDVC met de nodige moeite haar koppositie. Mark van Erp werd (nadat Simon van der Werff voor de openingstreffer had getekend) pas na 93 minuten de matchwinner tegen ZIGO: 2-1.
Ook niet overtuigend
Haarsteeg blijft ook bovenaan (in 3E), maar ook dat won niet overtuigend. Bij Sporting’70 was een doelpunt van Miska Hol beslissend: 0-1. Concurrenten Berghem Sport (1-1 tegen Margriet) en EVVC (0-0 tegen SCG’18) leden puntenverlies, waardoor Nulandia nu de nieuwe nummer 2 is. Die ploeg won nipt bij Engelen (1-2) door Rens Rovers en Kaj Heijmans.
DSC, dat vorige week (voor de beker) nog knap van Nemelaer won, verslikte zich in de nog puntloze hekkensluiter SMVC Fair Play. Tim Coset opende de score nog wel, maar de Culemborgers gingen vervolgens met een 1-2 zege aan de haal. Den Dungen versloeg ODC in de slotfase met 1-0, door een belangrijke treffer van Teun van Boxtel.

Koploper onderuit
Door met de 4e klasse D, waarin koploper Wilhelmina verrassend met 2-1 onderuit ging bij Boxtel. Jasper Netten was trefzeker, maar Mitchell Vogels en Levi van den Brandt scoorden voor de thuisploeg. DBN’22 leidde (via goals van Enes Sonay, Chamel Ramadan en Mohammed Johri) met 1-3 in Tiel, maar moest toch genoegen nemen met een gelijkspel tegen RKTVC.
De Bosschenaren komen met het puntje bovenaan te staan, maar Hedel was weer de winnaar van het weekend. Door een 4-1 zege op Essche Boys is het immers medekoploper. Roel Bruijgom (2), Younes Hadouir en Mike van ‘t Zand scoorden namens Hedel, Jasper Vorstenbosch voor Essche Boys.
Goed antwoord
BVV gaf een goed antwoord op de beschamende 10-0 nederlaag van afgelopen weekend. Bij VCB kwam het nog wel met 2-0 achter, maar het sleepte dankzij Patrick Stensen en Ricardo Kazanci nog een punt uit de brand: 2-2. Alem en Helvoirt waren vrij. Opmerkelijk: zij staan volgende week tegenover elkaar. DVG verloor in Mierlo met 2-0 van Mifano.
Nooit Gedacht, bovenaan in 4I, klopte Maliskamp met 3-2. Via Bob van Iersel (2) en John Pennings kwam het alweer op een comfortabele 3-0 voorsprong, maar de Maliskampse wilskracht maakte het de Geffenaren toch nog lastig. De doelpunten van Jeffrey Giebels en Kilian van Schijndel kwamen echter te laat. BMC besliste haar pot eerder. Het had geen kind aan VITA en won met liefst 6-1. Niels Corten scoorde, er was een eigen doelpunt en routinier Joost Mathijssen maakte er vier. WEC verloor met 2-1 van FC Uden (Luuk Vorstenbosch).
Topper verloren
In de 5e klasse D verloor RKKSV de topper van BZS. Het kwam via Derek Gosselin nog wel op voorsprong, maar het werd 2-1. Elshout won met die cijfers, van MEC’07, dankzij Thieleman van Aerle en Luc van de Aker, en HHC’09 verloor met 1-3 van HRC’14. Timo Willemsen redde in de slotfase de Heusdense eer.
Tot slot, voor de zondag dan, werd Irene – Olympia Boys uitgesteld en Maaskantse Boys kwam niet verder dan 1-1 tegen Gassel. Dayen van Koppen scoorde met een kopbal uit een vrije trap.
Eerste nederlaag
Dan heeft u nog de resultaten van vrijdag en zaterdag tegoed en we beginnen met het zaalvoetbal. FCK/De Hommel liep ook in Almelo, tegen Heracles, tegen een nederlaag aan (5-2) en kent met 0 uit 2 een slechte competitiestart. In de Eerste Divisie C moest DZV/Van de Biggelaar voor het eerst punten inleveren. De topper tegen medepromovendus FC Bordeauxboys werd in Ede (ondanks goals van Coen Burg (penalty), Rick Wels en Sven Roos) met 6-3 verloren.
ZVS/Bodemflex won wel. In Venray, tegen FC Coronaas, werd het 1-6 door Sjoerd van Lokven (2), Joey van Hoof (2), Yusuf Ogutcu en Luuk van Loon.
Al na tien seconden
Nivo Sparta was zaterdag vrij, maar de overige zaterdagteams kwamen wel in actie. BLC (van Hardinxveld) en Jan van Arckel (Schelluinen) verloren allebei met 2-0, maar Vlijmense Boys won de topper van 4E met 4-2 van RWB. Doelpuntenmakers: Milan van Helvoort (al na tien seconden), Bjorn van Bijnen, Nadim Azzoubaa en Oskar Stanik.
Real Lunet klom na een 4-2 zege op OVC’26 (Ruben Taks (2), Younes Ouassaidi en Novel Mudian) naar de zesde plaats in de 5e klasse C. En zowaar won Well voor de tweede keer op rij! De zaterdagtak van sv TOP werd met 1-3 verslagen door goals van Francois Toonen (2) en Set Apituali.

Op de bank
Tot slot sloot FC Den Bosch de zaterdag af met een 1-1 gelijkspel tegen Roda JC. Byron Burgering was de enige die wist te scoren en in het laatste kwart kwamen de teruggedrongen Limburgers volledig terug in de wedstrijd. Bij RKC Waalwijk (wat met 2-0 won van Almere) zat zondag overigens – wegens het ontbreken van eerste keus Yanick van Osch – Luuk Vogels op de bank.
Volgende week
Hopelijk heeft u weer genoten van ons weekendoverzicht. Volgende week zitten we er weer klaar voor. Dan onder meer op het programma: Emplina – Roda Boys, Haarsteeg – EVVC, ODC – DSC, SCG’18 – Den Dungen, Alem – Helvoirt, BVV – Hedel, Essche Boys – Wilhelmina, DVG –Olland en WEC – BMC.


