Weekendoverzicht: regen wint, Zwaluw ook

DEN BOSCH – Tóch geen competitievoetbal dit weekend. De inhaalwedstrijden Schadewijk – DBN’22, VITA – BVV en Maaskantse Boys – Achilles Reek werden, vanwege de aanhoudende regenval, alle drie opnieuw afgelast. Het bleef dus bij goede bedoelingen, natte velden, veel vriendschappelijk voetbal én een bekerderby.

In de zaal geen last van het weer. FCK/De Hommel speelde vrijdagavond met 1-1 gelijk tegen FC Eindhoven en ZVS/Bodemflex won overtuigend met 5-0 van FC Coronaas. Wesley van de Donk en Milan van Esch maakten er allebei twee en ook Wessel Aerts scoorde. ZVS stijgt daarmee knap naar de derde plek. DZV/Van de Biggelaar blijft onderin de ranglijst hangen. Het kon niet verrassen bij nummer twee Tigers Roermond en verloor met 9-3. Kay Huijgens, Sami Kaddouri en Ian Willems tekenden voor de Bossche treffers.


Divisieclubs sterker

Zaterdag vijf oefenduels, waarvan er maar drie doorgingen. In de krachtmetingen tussen Vierde Divisie en 1e klasse bleek het niveauverschil zichtbaar: Emplina verloor met 0-2 van Achilles Veen en OJC Rosmalen versloeg, door een goal van Kay Jansen en een eigen doelpunt, Roda Boys met diezelfde cijfers. Heukelum – Jan van Arckel en Real Lunet – BLC gingen niet door vanwege spelerstekorten bij de bezoekende teams. Vlijmense Boys speelde met 1-1 gelijk tegen Nivo Sparta 2.

Twee keer Huijgens
De bekerderby van zondagmiddag werd met 1-2 beslist in het voordeel van Zwaluw VFC. Op het kunstgras van RKDVC was Kay Huijgens met twee treffers in de eerste helft het goudhaantje. Na rust deed Abdiwahaab Cumar nog iets terug namens RKDVC en even leek de thuisploeg nog te kunnen stunten, maar de Vughtenaren trokken verdiend aan het langste eind.


Piet Drijvers speelt gelijk

Geen inhaalduels voor de competitie dus, maar er werd wél volop geoefend (op kunstgras). In Sint-Michielsgestel stond SCG’18 – ODC op het programma, oftewel Piet Drijvers met zijn huidige tegen zijn toekomstige club. Het werd 1-1 via Arthur Bot (SCG) en Milad Habibi (ODC). Verder was er een mindere wedstrijd voor DVG, wat met 5-1 verloor bij Volkel (goal Tim Roovers).

Hedel won juist met 1-3 bij Boxtel, dankzij Lars Schimmer, Mike van ’t Zand en Mauritsio Hellstone. Luis Ferreira scoorde namens de thuisploeg. Een opvallende uitslag in Dinther, waar Den Dungen met 0-8 over Avesteyn heen walste

Arm uit de kom
Haarsteeg – DAW Schaijk werd verplaatst naar a.s. dinsdag en de ‘Peter van Dijk-derby’ tussen BMC en Alem ging helemaal niet door. Ook VESTA’19 – WEC haalde het einde niet. Die oefenwedstrijd werd na veertig minuten gestaakt nadat een arm uit de kom schoot bij een WEC-speler. Er was op dat moment nog niet gescoord.


RKKSV won met 1-2 bij Emplina 2 (twee doelpunten van Lars van den Thillart) en tot slot scoorde Dangelo Fransisca uit een vrije trap, maar zijn LSV verloor met 4-1 van Audacia.

Periodebeslissingen?
Volgende week wordt de competitie hervat, met in sommige klassen mogelijk al beslissingen in de tweede periode. Op het programma dan onder meer: DSC – Schijndel, Wilhelmina – EVVC en het altijd gezellige RKKSV tegen Alem.


WEEKENDUITSLAGEN

zondag 22 februari
4C:   FC Schadewijk – DBN’22   afg.
4C:   VITA – BVV   afg.
5G:   Maask. Boys – Achilles Reek   afg.
be:   RKDVC – Zwaluw VFC   1-2
vr:   Emplina 2 – RKKSV   1-2
vr:   VESTA’19 – WEC   0-0*
(gestaakt na 40 min. na ernstige blessure)
vr:   Boxtel – Hedel   1-3
vr:   SCG’18 – ODC   1-1
vr:   Volkel – DVG   5-1
vr:   Audacia – LSV   4-1
vr:   Avesteyn – Den Dungen   0-8
vr:   BMC – Alem  verv.

zaterdag 21 februari
vr:   Emplina – Achilles Veen   0-2
vr:   OJC Rosmalen – Roda Boys   2-0
vr:   Nivo Sparta 2 – Vlijmense Boys   1-1
vr:   Real Lunet – BLC   verv.
vr:   Heukelum – Jan van Arckel   verv.

vrijdag 20 februari
Ere:   FC Eindhoven – FCK/De Hommel   1-1
1ed:   Tigers Roermond 2 – DZV/Biggelaar   9-3
1ed:   ZVS/Bodemflex – FC Coronaas   5-0


Foto’s: Ludo Servais | Gerald van Zanten