Van Delft: ‘Handhaven en stapjes zetten’

ROSMALEN – Marc van Delft staat ook volgend seizoen aan het roer bij RKKSV. “Fijn werken binnen deze club, met een hele leuke en gemotiveerde groep spelers”, vertelt de trainer aan 073voetbal.nl. “We hebben een mooie mix van jonge gasten en een paar oudere, ervaren spelers. Hopelijk kunnen we de selectie voor komend seizoen wel wat verbreden.”

Eigenlijk heeft Van Delft een wat te krappe groep, geeft hij toe. “Die willen we uitbreiden met jonge jongens, zodat we de leegte tussen de JO16 – ons oudste jeugdelftal – en de senioren kunnen overbruggen. Dan kan de club voor jaren vooruit.” Dat de jeugd eraan komt, blijkt nu al. “We hebben dit jaar zelfs al gebruikgemaakt van spelers van de JO16-1. Natuurlijk een hele mooie ontwikkeling voor de club.”

Doortrekken
Op kortere termijn wacht eerst nog een belangrijke missie: handhaven in de 4e klasse. “Eerst daar maar eens voor zorgen”, beaamt de trainer. “Wordt zeker niet makkelijk in deze zware competitie. Maar als we de lijn van de laatste wedstrijden doortrekken, heb ik er alle vertrouwen in.” De recente zeges op RKTVV en BVV geven vertrouwen. “We winnen misschien niet vaak, maar we zijn ook moeilijk te verslaan”, zegt Van Delft, doelend op de pas drie competitienederlagen.

Slaagt zijn stugge elftal erin genoeg punten bij elkaar te voetballen, dan voorziet de oefenmeester een rooskleurige toekomst voor RKKSV: “Eerst handhaven, daarna moeten we ieder jaar kleine stapjes zetten. Dat is met deze jonge groep zeker mogelijk.” Lars Bonel er na dit seizoen wel mee. De captain gaat lager voetballen. “Fantastische aanvoerder en een goede speler voor ons”, geeft Van Delft toe. “Maar we hebben nog voldoende andere jongens met ervaring over. En hopen nog wat talent aan de selectie te kunnen toevoegen.”

Foto: Gerald van Zanten