Elf vragen aan… Rody van Bijnen
VUGHT – Rody van Bijnen is pas 21, maar al jarenlang kind van de club bij Zwaluw VFC. De rechtsback, die de laatste tijd ook als rechtsbuiten opduikt, barst van de ambitie en droomt van een kampioenschap met zijn jonge ploeg.
- Naam: Rody van Bijnen.
- Geboren: 20 januari 2005 in Den Bosch.
- Club(s): Zwaluw VFC.
- Positie: Normaal gesproken rechtsachter, de laatste tijd ook rechtsbuiten.
- Dagelijks leven: Ik woon in Vught, lekker dichtbij de voetbalclub. Naast voetballen ga ik regelmatig naar de sportschool en ben ik student ORM in Breda.
- Sterkste/zwakste punt: Sterk is mijn snelheid of mijn trap, waar ik regelmatig dreiging mee kan creëren. Waar ik nog aan moet werken is mijn overzicht, vooraf kijken waar de bal heen kan. Zo kan ik vaker mijn trap gebruiken met voorzetten.
- Kunst- of natuurgras: Een goed grasveld krijgt bij mij altijd de voorkeur, maar dat vind je niet zo snel op ons niveau. Dus dan liever een kunstgrasveld.
- Kleur voetbalschoenen: De kleur maakt voor mij niet zoveel uit. Ik kijk welke ik op dat moment mooi vind en of ze fijn zitten.
- Mooiste tenue en sportpark: Ons uittenue, zwart met goud. Ik heb altijd wel iets gehad met zwarte tenues; heeft een bepaalde uitstraling. Het mooiste sportpark vind ik uiteraard het Zwaluwnest. Dat heeft een flinke upgrade gekregen en heeft ook genoeg velden, wat het ook een mooi complex maakt.
- Mooiste voetbalmoment: Mijn eerste goal voor Zwaluw 1. Ik zit al heel mijn leven bij de club en kwam ook regelmatig kijken bij het eerste, met het doel om daar later ook in te spelen. Hopelijk mogen er nog veel volgen. Verder hoop ik dit seizoen kampioen te worden met deze groep. Lukt dat, dan wordt dát ongetwijfeld mijn mooiste moment van mijn voetbaltijd tot nu toe.
- Dieptepunt/grootste blunder: Mijn enkelblessure, waardoor ik een tijdje niet kon voetballen. Ik zat er lekker in op dat moment, door die blessure moest ik weer terugkomen.
- Opvallendste teamgenoot: Quinten van Haaren, de clown van het team. Altijd aan het vervelen en hij kan z’n mond geen vijf minuten dichthouden. Ook moet hij opletten dat hij niet te veel proteïne eet. Wanneer dit wel het geval is weet het hele team het zodra hij de kleedkamer binnenkomt. Ik moet zeggen: door zijn aanwezigheid is het altijd gezelliger.
- Voetbalhumor: Toen ik net bij de selectie kwam, zat good old Thijs van Rooij er nog bij. Wat ik niet wist, was dat hij het mooi vond om nieuwelingen in de maling te nemen in de kleedkamer. Wanneer de douches allemaal bezet waren en iemand stond te wachten, deed Thijs net alsof hij klaar was. Hij stapte dan naar voren, maar begon dan rustig zijn bovenbeen te rekken. Deze schijnbeweging wordt tot de dag van vandaag nog steeds gebruikt.
- Wat wil je nog bereiken: Zoals eerder gezegd wil ik kampioen worden dit seizoen. We hebben een hele jonge, getalenteerde groep, waar we ver mee kunnen komen in de toekomst. De club is in de afgelopen jaren flink gegroeid, hopelijk houdt die stijgende lijn lang aan.
- Beste speler uit de regio: Voor mij springt Rick van Maasakkers er bovenuit. Die jongen is overal, echt een stofzuiger op het middenveld. Altijd fijn om met hem samen te spelen.
- Opvallendste regioclub: Onze buren, Essche Boys, zijn bezig aan een leuk seizoen. Ik kan me niet herinneren dat ze ooit in de 3e klasse hebben gespeeld, dat gun ik ze wel.

