Bijna weekend: competitie begint weer!

DEN BOSCH – Drie weken lang mochten we ons druk maken om bekervoetbal, poules en doelsaldi. Leuk en aardig, maar vanaf dit weekend gaat het weer ergens écht om: de punten. Geen tweede kans, geen ‘als we dit winnen zijn we door’, maar gewoon drie punten voor de winnaar en een kater voor de verliezer. We blikken vooruit op de competities waarin onze regioclubs dit seizoen zijn beland.

Maar eerst nog even de laatste bekerbeslommeringen. Essche Boys rekende dinsdag met 1-0 af met DSC en bekert daardoor verder. Een bijzonder moment, want voor het eerst sinds 2009 overleeft Essche Boys de poulefase. RKVSC moest gisteravond met minimaal twee doelpunten verschil winnen om eveneens door te gaan, maar het struikelde verrassend bij HHC’09 (4-2). Hierdoor is niet Velddriel maar Wilhelmina naar de tweede bekerronde.

Weekendvoetbal
Dan door naar het weekendvoetbal. Dat is inmiddels ingevoerd in de hogere regionen van het amateurvoetbal, al zou je dat in onze regio bijna vergeten. Bijna, want de 3e klasse E is er wél eentje om in de gaten te houden: zeven zaterdag- en zeven zondagclubs gaan daar de strijd aan.


Maar eerst de 1e klasse F. Die speelt zich voornamelijk in de Achterhoek/Duitse grens af, maar er zitten ook vier regioclubs bij elkaar. We kunnen ons dus verheugen op de nodige ‘super 073-regioderby’s’. Het gronding vernieuwde Emplina en Zwaluw VFC trappen meteen af met een onderling duel. Empel begint aan het vierde seizoen op rij op dit niveau, terwijl Zwaluw voor het eerst sinds 2003 weer in de 1e klasse speelt.

Ook OJC Rosmalen begint met een soort derby. HVCH uit Heesch komt zondag naar De Groote Wielen, terwijl Nivo Sparta direct een halve wereldreis voor de kiezen krijgt. De uitwedstrijd tegen FC Winterswijk is op papier een Gelders onderonsje, maar 130 kilometer enkele reis maakt het toch vooral een flinke rit.

Tank volgooien
Nemelaer moet het dit seizoen zonder regionale derby’s doen. De Haarense ploeg is (samen met het Tilburgse Sarto) ingedeeld in 1D, die zich met name in Zuid-Oost Brabant en Limburg afspeelt. Het trapt meteen af in het Limburgse Beek, tegen GSV’28. Zo’n 112 kilometer. Even de tank volgooien dus.


In de 2e klasse G is het een stuk gezelliger. Zes Tilburgse, vier Osse en vier ‘Bossche’ clubs zitten bij elkaar. We noteren ODC, Haarsteeg, en Nieuwkuijk en CHC treffen elkaar meteen. Heeft CHC wat opgestoken van het jaartje West I, zoals Zwaluw VFC en Nieuwkuijk dat eerder al deden?

Geen last van weekendvoetbal
Avanti’31 vinden we terug in 2H, in de regio Eindhoven/Helmond, waar het twee jaar na het kampioenschap terugkeert. Rhode en Avesteyn zijn daar de meest voor de hand liggende derby’s. En omdat alle clubs op zondag spelen, geen last van het weekendvoetbal.

Hoe anders is het in de eerder genoemde 3e klasse E. Daar zijn de clubs precies verdeeld: zeven op zaterdag en zeven op zondag. Met de aanwezigheid van Den Dungen, DSC, DVG, Helvoirt, RKDVC en SCG’18 wordt het écht interessant. Ze treffen vooral veel nieuwe tegenstanders, maar ook elkaar. Morgen komen SCG’18, Helvoirt en DSC al in actie (tegen een zaterdagclub dus). Zondag volgen Den Dungen en de regioderby RKDVC – DVG.


Regionale speeltuin

In Zuid II is de 3e klasse A dan weer bijna een regionale speeltuin. EVVC, Nooit Gedacht, Schijndel, Velox Nuland en WEC treffen elkaar. Zoals beide trainers gisteren al vertelden, staat zondag meteen Schijndel – WEC op het programma. Voor het eerst in de historie een competitieduel tussen beide clubs. WEC verloor tijdens het Grad de Wit-toernooi nog met 0-4, dus de ingrediënten voor revanche zijn alvast aanwezig.

Ook in de zaterdagse 4e klasse D meteen een regioaffiche: BLC – Vlijmense Boys. Ook Jan van Arckel komt uit in deze competitie. Real Lunet en Well treffen elkaar opnieuw in de Gelders getinte 5D, terwijl Boxtel en Essche Boys in de zondagse 4C vooral richting Tilburg rijden.


‘Onze’ competitie

En dan hebben we nog de 4e klasse E. Negen regioclubs in één afdeling: Alem, BMC, BVV, DBN’22, Hedel, Maaskantse Boys, Maliskamp, RKKSV én Wilhelmina. Als dit niet ‘onze’ competitie is, weten wij het ook niet meer. MKB tegen DBN springt deze week direct in het oog. Na twintig jaar zijn de Maaskantse Boys terug in de 4e klasse, waar ze meteen beginnen tegen de club waar twee jaar geleden nog de nodige spelers én scorende trainer Bas van Zeelst vandaan kwamen. Ook Wilhelmina tegen Alem en BMC – RKKSV staan dit weekend op het menu.

In de kelder moeten HHC’09 en SC Elshout het in 5B vooral tegen clubs uit de omgeving van Breda en Tilburg opnemen. Ze beginnen wel lekker dichtbij: tegen elkaar. RKVSC zit als enige regioclub in de 5e klasse C, die na het terugtrekken van DESO en het afhaken van Achilles Reek nog maar tien teams telt. De club uit Reek is inmiddels verhuisd naar 5F, waar LSV en Irene wachten en vooral heel wat minder kilometers hoeven worden gemaakt.

Kortom: de beker is opgeborgen, de rekenmachine kan terug in de la en de competitie mag beginnen. Met derby’s, revanchegevoelens, nieuwe tegenstanders en voor sommigen vooral een volle tank. Zondagavond weten we wie de eerste punten heeft binnengehaald. Je leest het weer in ons weekendoverzicht!


WEEKENDPROGRAMMA

vrijdag 18 september
1ed:   FC Den Bosch – Helmond Sport  
Ere:   Bergen op Zoom – FCK/De Hommel  
1ed:   ZVS/Gevers – Rohda’76  

zaterdag 19 september
1F:   FC Winterswijk – Nivo Sparta  
3E:   DSC – GRC’14  
3E:   WSC – Helvoirt  
3E:   Wilhelmina’26 – SCG’18  
4D:   HSSC’61 – Jan van Arckel  
4D:   Vlijmense Boys – BLC  
5D:   Real Lunet – Kerkwijk  
5D:   Well – ASH  

zondag 20 september
1E:   GSV’28 – Nemelaer  
1F:   OJC Rosmalen – HVCH  
1F:   Emplina – Zwaluw VFC  
2G:   Trinitas Oist – Haarsteeg  
2G:   Nieuwkuijk – CHC  
2G:   ODC – SV TOP  
2H:   Oirschot Vooruit – Avanti’31  

3A:   Sparta’25 – EVVC  
3A:   Nooit Gedacht – Volkel  
3A:   Schijndel – WEC  
3A:   Festilent – Velox Nuland  
3E:   RKDVC – DVG  
3E:   Den Dungen – RWB  

4C:   Audacia – Boxtel  
4C:   Essche Boys – Viola  
4E:   BMC – RKKSV  
4E:   FC Schadewijk – BVV  
4E:   HRC’14 – Hedel  
4E:   Maaskantse Boys – DBN’22  
4E:   RKTVC – Maliskamp  
4E:   Wilhelmina – Alem  

5B:   SC Elshout – HHC’09  
5C:   RKVSC – Buren  
5F:   Irene – Rood Wit’62  
5F:   LSV – VCO  


Foto’s: Marco Oomen | Jeroen Savelkouls | Nerissa Seebregts | Gerald van Zanten | Mary Klerkx