Bijna weekend: weerzien en derbystrijd
DEN BOSCH – De competitie wordt hervat en dat betekent meteen volop interessante affiches in de 073-voetbalregio. Peter van Dijk en John Meijs treffen hun oude clubs, in Zaltbommel staat een mooie pot op het programma en Real Lunet en LSV gaan op bezoek bij de koploper.
Eerst nog even terug naar afgelopen dinsdag. Toen werden, voor zover bij ons bekend, vier oefenduels afgewerkt. Allereerst een ‘Gestels’ onderonsje, waarin SCG’18 met 2-3 verloor van v.v. Gestel. Voor de ‘echte’ Gestelnaren scoorden Jules Cooijmans en doelman Jorg de Laat (uit een strafschop).
RKDVC was tegelijkertijd met 3-1 te sterk voor Nooit Gedacht. Mark van Erp, Magloire Tinnebroek en Simon van der Werff namen de Drunense treffers voor hun rekening, Jari van Erp scoorde namens de Geffenaren. DVG hield Avesteyn op 2-2 (Thijs Dill en Teun Schelle) en ODC sluit het rijtje af met een 4-2 oefenzege op HVCH. Bram Verhoeven (2), Sjoerd van Lokven en Achraf Mokkadem scoorden.

Zwaluw naar Nivo
Dan naar het weekend, waarin we weer een ‘073-superderby’ hebben in de 1e klasse F. Opnieuw is Zwaluw VFC een van de hoofdrolspelers. De trotse koploper gaat op bezoek bij Nivo Sparta (mét Jeroen Sterrenburg), dat met twee overwinningen en twee nederlagen wisselvallig aan het seizoen is begonnen. Opvallend: het is het enige zaterdagse duel in deze afdeling. OJC ontvangt zondag FC Zutphen, Emplina speelt dan thuis tegen VVG’25.
John Meijs dacht met zijn overstap naar het in het zaterdagvoetbal actieve RWB misschien verlost te zijn van confrontaties met zijn eerdere clubs. De verrassende competitie-indeling besliste echter anders. Met RKDVC en SCG’18 treft hij dit seizoen alsnog twee bekenden. Bij SCG zwaaide hij vorig seizoen nog de scepter. Morgen (zaterdag dus) wacht de ontmoeting met de club uit Sint-Michielsgestel.

Kleine verschillen
Voor Real Lunet wacht zaterdag een flinke uitdaging. De Vughtenaren gaan op bezoek bij medekoploper Vuren. Ook in 2G een topper op het programma. Koploper Nieuwkuijk ontvangt DESK, de nummer vier van de ranglijst. De verschillen zijn klein: de bezoekers hebben slechts één punt minder dan de ploeg van trainer Bas Gösgens.
In de 3e klasse E is RKDVC tegen OSS’20 een duel om naar uit te kijken. De Drunenaren zijn nog ongeslagen, terwijl OSS in de eerste vier wedstrijden al voor een hoop spektakel zorgde. In de duels van de Osschenaren vielen liefst 27 doelpunten.

Eindelijk weer op zondag
Koploper Den Dungen krijgt bezoek van DVG, dat de minst gepasseerde defensie van de afdeling heeft. Helvoirt mag na vier zaterdagen eindelijk weer eens op de vertrouwde zondagmiddag aantreden. De tegenstander (in Kerkdriel) is DSC.
In 3A is Velox Nuland tegen WEC het enige regionale onderonsje. Nooit Gedacht, de nummer twee van de ranglijst, wacht een mooie krachtmeting met nummer drie Prinses Irene.
Blijft BVV bovenaan?
Het duel tussen BMC en Alem is, zoals hij gisteren al op onze website vertelde, voor Alem-trainer Peter van Dijk een bijzondere ontmoeting. Toch is de absolute topper in de 4e klasse E BVV tegen Hedel. De Bossche koploper heeft nog de maximale score, maar Hedel kan op gelijke hoogte komen. Ook aan de onderkant staat een belangrijk duel op het programma: RKKSV en Maliskamp, respectievelijk de nummers elf en twaalf, hebben allebei pas één punt en treffen elkaar in de Kruisstraat.

Maaskantse Boys kan tegen Wilhelmina een stap richting de subtop zetten, maar zakt bij een nederlaag juist naar het rechterrijtje. Wilhelmina-trainer Bjorn Biolek zal hopen op puntenverlies van BVV tegen Hedel, zodat de Kanaries wellicht naar de bovenste plek kunnen kijken.
Twee wedstrijden meer
Na opnieuw twee weekenden rust wacht voor RKVSC de thuiswedstrijd tegen NLC’03, dat evenveel punten heeft, maar daarvoor wel twee wedstrijden meer nodig had. LSV gaat tot slot op bezoek bij FC De Rakt en hoopt daar de lijstaanvoerder pootje te lichten.

WEEKENDPROGRAMMA
vrijdag 23 oktober
KKD: FC Den Bosch – MVV
Ere: HV Hoorn – FCK/De Hommel
1ed: Totelos – ZVS/Gevers
zaterdag 24 oktober
1F: Nivo Sparta – Zwaluw VFC
3E: RWB – SCG’18
4D: MEC’07 – BLC
4D: MVV’58 – Jan van Arckel
4D: Vlijmense Boys – HSSC’61
5D: Vuren – Real Lunet
5D: Well – Kerkwijk
zondag 25 oktober
1E: Bladella – Nemelaer
1F: Emplina – VVG’25
1F: OJC Rosmalen – FC Zutphen
2G: Margriet – CHC
2G: Berghem Sport – Haarsteeg
2G: Nieuwkuijk – DESK
2G: Trinitas Oist. – ODC
2H: NWC – Avanti’31
3E: Den Dungen – DVG
3E: DSC – Helvoirt
3E: RKDVC – OSS’20
3A: Mariahout – EVVC
3A: Nooit Gedacht – Pr. Irene
3A: Schijndel – Sparta’25
3A: Velox Nuland – WEC
4C: Boxtel – Gloria UC
4C: Blauw Wit’81 – Essche Boys
4E: BMC – Alem
4E: BVV – Hedel
4E: Schadewijk – DBN’22
4E: Maask. Boys – Wilhelmina
4E: RKKSV – Maliskamp
5B: EDN’56 – Elshout
5B: Raamsdonk – HHC’09
5C: RKVSC – NLC’03
5F: Irene – Keldonk
5F: FC De Rakt – LSV
dinsdag 27 oktober
PBC: LSV – ZIGO
PBC: SVG – RKDVC
PBC: Willem II am. – Haarsteeg
PBC: VOAB – Helvoirt
PBC: Boxtel – SC ’t Zand
PBC: BLC – OJC Rosmalen

