Stand van zaken: bizarre 3e klasse C

DEN BOSCH – We zijn ook halverwege de 3e klasse C, die nagenoeg volledig wordt gevormd door clubs uit ons volggebied. Een korte blik op de ranglijst zegt genoeg: er is eigenlijk geen zinnig woord te zeggen over onze regiocompetitie… Toch doen we een poging.

Herinnert u zich nog het seizoen 2018-2019? Met nog 4 speelronden te gaan, konden toen nog 7 clubs kampioen worden in de 3e klasse. In een korte rubriek, die we er speciaal voor in het leven riepen, stond de titelstrijd in deze competitie centraal. Op SVSSS en BVV na liet bijna iedereen al snel punten liggen, waardoor de schaal (toen ook BVV een misstap maakte) op de een-na-laatste speeldag werd uitgereikt aan de Udenhouters.


Uit het stof

De kans is aanwezig dat richting het einde van dit seizoen die wekelijkse rubriek weer uit het stof gehaald kan worden. En wellicht zelfs voor de titelstrijd én die om de nacompetitieplaatsen, zowel boven- als onderin. Het verschil tussen koploper Nieuwkuijk en Den Dungen, Helvoirt en Alem (de nummers 9, 10 en 11) is immers maar 8 punten. We kunnen er dus een lang verhaal van maken, maar eigenlijk is gewoon letterlijk nog van alles mogelijk.


Twee clubs vallen buiten de boot. Voor Real Lunet en DBN’22 wordt het nu al lastig om derdeklasser te blijven. Maar op de eindklassering van álle overige 12 clubs is op moment van schrijven nog werkelijk geen peil te trekken. Dat doen we dus ook maar niet. Onze grootste vraag is: wie worden de nummers 10, 11 en 12 en gaan de nacompetitie in voor klassebehoud?

Topscorers
Opvallend genoeg staan twee goalgetters van Alem bovenaan de topscorerslijst van de 3e klasse C. Ook Nieuwkuijk-captain Brent de Wijs is daarop weer hoog genoteerd, met in de ‘achtervolging’ flink wat bekende namen van andere regioclubs.


Iedere ploeg herbergt minstens één speler die minstens 5 keer doel trof dit seizoen. Noemenswaardig is met name Dennis van der Luyt, die de dubbele cijfers al heeft bereikt en in z’n eentje voor de halve productie van Real Lunet zorgde.

Topscorers 3e klasse  
Mats SteenbekkersAlem11
Brent de WijsNieuwkuijk11
Mart van BoxtelAlem10
Dennis van der LuytReal Lunet10
Roy van BeurdenDSC9
Tom van de VenNulandia9
Rob van DijkEVVC8
Pim van HultenRKDVC8
Dave TreurenHaarsteeg7
Teun van der DonkNulandia7
Tom SchuurmansDen Dungen6
Gerwin van den BoomEVVC6
Kay HuijgensDBN ’22 zon5
Bjorn de KortDen Dungen5
Rico de LaatHelvoirt5
Bob van IerselNooit Gedacht5
Tim BisselsNooit Gedacht5
Enes SonayReal Lunet5
Stan van RooijSCG ’185
Foto’s: Gerald van Zanten | Annie Sterks