Vader en moeder hoeven niet te kiezen

ENGELEN – Samen met Tim kwam Fons Bosman in de zomer van 2018 over van Wilhelmina. Hij voelt zich inmiddels thuis bij FC Engelen, waarmee hij op de voetballadder hoopt te klimmen. Een interview met de jongste van de twee broers die wekelijks in de basisopstelling van de derdeklasser prijkt.

“Tegenvallen is misschien een groot woord, maar we hadden natuurlijk op meer gehoopt.” Bosman (22) legt de lat al vroeg in het gesprek hoog als het over de prestaties van Engelen, toch de nummer twee van de ranglijst, gaat. “Het ging aardig, we zijn ongeslagen de vervroegde winterstop ingegaan. Maar we hadden er graag een paar overwinningen bij gehad in plaats van gelijke spelen. Het aantal punten valt nog wat tegen.”

Op en af
In zijn eerste seizoenen was hij geen zekerheidje, maar Bosman staat de laatste tijd iedere wedstrijd in de basis. “De eerste twee jaar bij FC Engelen ging het een beetje op en af. Vorig seizoen begon ik heel lekker, maar helaas werd dat voetbaljaar al gauw stopgezet door corona. De afgelopen maanden speelde ik basis, maar het is maar de vraag in hoeverre dit seizoen nog doorgaat.”

In de jeugd van Wilhelmina was hij altijd linksbuiten, maar vanaf zijn eerste wedstrijd bij Engelen wordt de HBO-student Communicatie rechts in de aanval geposteerd. “De laatste paar weken van dit seizoen stond ik weer op links, maar dat rouleert altijd nog een beetje.” Hij loopt er inmiddels al een tijdje rond, dus het gevoel bij FC Engelen zit wel goed, verzekert Bosman ons: “Ik kwam vier jaar geleden dan wel nieuw bij de club, maar niet als nieuweling. Ik kende al jongens vanuit mijn jeugd en van het uitgaansleven, dus dat was fijn binnenkomen.”

Mazzeltje
Wie hij natuurlijk het allerbeste kent is zijn broer Tim, met wie hij wekelijks samen op het veld staat. “We zijn er al een tijdje aan gewend, maar het is nog steeds speciaal. Vooral voor onze ouders is het een mazzeltje, die hoeven niet te kiezen naar welke wedstrijd ze gaan kijken.”

Met Engelen hoopt de geboren en getogen Bosschenaar te promoveren naar de 2e klasse: “Ik denk dat dat er ook zeker in zit. We hebben een jong en leergierig team, waar nog ontwikkeling in zit. Mocht het lukken te promoveren, dan hoop ik dat er nog meer mooie jaren komen. En dat ik het plezier dat ik nu heb, kan behouden. Wie weet met nog een kampioenschap naar een nog hogere klasse.”

Foto’s: Gerald van Zanten | Jan Verhoeven

Geef een reactie