Geenen wil weer hoofdtrainer worden

DEN BOSCH – Als het aan Eugene Geenen ligt, is hij volgend seizoen weer bij een club actief als hoofdtrainer. De 61-jarige Bosschenaar nam dit seizoen iets teveel hooi op zijn vork bij Nivo Sparta, maar is ondertussen verder aan het kijken. “Er lopen momenteel verschillende gesprekken.”

Geenen was vorig seizoen nog coach van Ruwaard 1 en trainde eerder het eerste elftal van Heerewaarden. Met name de periode die hij de afgelopen twee jaar in Oss meemaakte, was nogal turbulent. Bij de vijfdeklasser, die niet over jeugdteams of een tweede elftal beschikt, was het wekelijks koppen tellen, een elftal bij elkaar schrapen en iedere keer maar hopen dat er invallers vanuit de twee lagere teams mee wilden doen. Zijn 49-jarige assistent moest zelfs een paar keer invallen als keeper, waarna de echte doelman noodgedwongen naar de spits verhuisde.

Best lastig
Vorig jaar winter gaf Geenen er nog zijn jawoord aan een langer verblijf, maar aan het einde van het seizoen kwam Ruwaard met de mededeling dat ze de samenwerking toch stopten. ‘We vinden Eugene een bijzonder prettig mens, maar de spelers vinden hem niet de geschikte trainer voor ons eerste elftal’, luidde de mededeling.

Via Rob van Loon kon Geenen daarop nog terecht bij Nivo Sparta, om er het derde team te trainen. “En tijdens de gesprekken vroegen ze of ik er soms ook de JO14-1 bij wilde doen.” De oefenmeester besloot in te stemmen. “Die spelen op hoofdklasseniveau, dat leek me wel een uitdaging.” Maar in de praktijk bleek het de afgelopen maanden toch allemaal best lastig. “Ik was op zaterdag, inclusief derde helft, vanaf 9 uur ’s morgens tot ’s avonds 19.00 uur van huis. Dat was wat teveel, dus daar stop ik nu mee. Na de winterstop train ik alleen nog het derde.”

Afhankelijk van 1 en 2
In het nieuwe seizoen hoopt Geenen op nieuwe kansen. “Ik heb het bij Nivo Sparta prima naar mijn zin. Fijne club en alles is goed geregeld. Maar ik wil het liefst toch weer als hoofdtrainer beginnen”, vertelt hij eerlijk aan 073voetbal. “Bij een derde selectie-elftal ben je toch elke week afhankelijk van 1 en 2, net zoals bij de tweede elftallen die ik eerdere jaren heb getraind. De zaterdagen zijn toch ook wel een omschakeling, als je zondag gewend bent.”

Over het mogelijk weer instappen bij een eerste elftal lopen volgens Geenen momenteel verschillende gesprekken met clubs. “Ik zou graag nog 2 of 3 jaar hoofdtrainer willen zijn, om daarna misschien weer met de jeugd aan de slag te gaan. Je traint naar aanleiding van je ervaring als trainer en ik zeg niet dat ik het goed doe, maar soms ik zie collega-jeugdtrainers om mij heen oefeningen doen waarvan ik denk: is dit wel de juiste manier voor jeugd? Het lijkt me interessant om me op dat gebied te specialiseren. Om praktijk- en theoriecursussen te volgen, een jeugdtraining te geven en hierdoor spelers beter te maken.”