Ayoub Bakkali opgebloeid bij CHC

DEN BOSCH/VLIJMEN – Dat Ayoub Bakkali (24) doelpunten kan maken, dat liet hij voorgaande jaren al geregeld zien bij Vlijmense Boys. Sinds zijn overgang naar CHC lijkt de aanvaller helemaal opgebloeid. In Bossche dienst heeft ie er inmiddels (in competitieverband) ook alweer zeven in het netje gelegd. “Zeker geen spijt van”, zegt hij dan ook.

Dat het zo goed zou gaan bij CHC, dat had de Marokkaanse Vlijmenaar misschien niet helemaal gedacht. “Maar met meer kwaliteit om me heen, verwachtte ik zelf wel beter te voetballen. Ik scoor lekker veel, het loopt goed voorin, met Wesley (Meeuwsen, red.) en de rest. We weten elkaar goed te vinden.”

Hoe anders was het afgelopen seizoen, nog in Vlijmense dienst. “Toen liep het gewoon niet”, geeft Bakkali meteen toe. “Zowel in het veld als buiten de lijnen, al vind ik het moeilijk om daarin concrete voorbeelden te noemen. Zelf heb ik ook niet helemaal kunnen leveren zoals normaal. Ik begon al met een kleine achterstand, wegens een scheurtje in mijn meniscus het jaar ervoor.”

Motivatie lager
De aanvaller, die op een paar jaar RKC en FC Den Bosch na altijd bij de Boys voetbalde, gaf al vrij vroeg aan dat hij zou vertrekken: “Op gegeven moment werd besloten dat de jongens die wel bleven mochten spelen. Het ging in principe toch nergens meer om, omdat Vlijmen zou starten in de zaterdag 4e klasse. Mede daardoor was de motivatie natuurlijk ook een stuk lager.”

Een paar jaar eerder hing CHC al eens aan de lijn. “Toen ging ik er niet op in, omdat ik nog keer samen met mijn broer (Soufiane, red.) wilde voetballen. Maar toen Louis Schenk afgelopen jaar weer belde, was voor mij de keuze makkelijk.”

Dubbele aantal
Het is nogal anders, bij het vertrouwde Vlijmense Boys voetballen of in de 2e klasse, in het shirt van CHC, met veel routiniers die op hoog niveau actief zijn geweest als teamgenoten. “Het grootste verschil zit hem denk ik in de kwaliteit die om je heen staat”, zegt Bakkali, die het het liefst op links of achter de spits speelt, dan ook. Hij heeft genoeg doelen voor dit seizoen: “Fit blijven, goals maken – zeker het dubbele aantal zien te halen – en hopen bovenin mee te blijven draaien. Verder in de toekomst wil ik kijken waar mijn plafond ligt, in eerste instantie met CHC.”

Foto: Thijs Meeuwsen