OJC-trainer Dekkers: ‘Zitten op schema’
ROSMALEN – Dennis Dekkers is terug bij OJC Rosmalen en kreeg er meteen een flinke klus bij: een compleet vernieuwde selectie smeden tot een herkenbaar eerste elftal. Na drie competitiewedstrijden staat de teller op vier punten. Daarmee is de trainer voorzichtig tevreden. “We zien duidelijk potentieel, maar dat heeft nog tijd nodig.”
De voorbereiding gaf Dekkers al een goed beeld van zijn nieuwe ploeg. “Ik vind dat altijd een leuke periode, waarin je enerzijds de puzzel probeert te leggen richting je basisteam en anderzijds heel gericht iedereen zijn belastbaarheid opbouwt.” Nu, met een hele nieuwe spelersgroep, vond hij dat proces nóg interessanter. “Welk niveau heeft iedere speler? Hoe verhoudt zich dat onderling? En hoe verhoudt dat weer tot het niveau in de competitie?”
Niet in problemen
Tegen verschillende derde divisionisten – als Blauw Geel’38, RBC en DVS Ermelo – zag Dekkers al mooie aanknopingspunten. “We presenteerden ons voetballend gezien best aardig en zien duidelijk het potentieel. Maar dat zal wel nog tijd nodig hebben. Gelukkig wonnen we, nadat we in blessuretijd drie keer heel goed wegkwamen, zondag bij Venray. Met 4 punten uit 3 wedstrijden zitten we qua resultaat op het puntengemiddelde dat nodig is om niet in de problemen te komen. Na 30 wedstrijden zou dat zo’n 40 punten zijn.”
De speelwijze van OJC staat volgens de trainer inmiddels goed in de steigers. “Die hebben we helder voor ogen, maar de formatie zal wat dynamischer zijn. We zijn nog steeds aan het finetunen, hoe we de kwaliteiten van de spelers zo goed mogelijk op elkaar kunnen afstemmen. Daarbij missen we in elke linie nog wel iemand die herstellende is van een blessure uit vorig seizoen. Dat zijn allemaal jongens die iets toevoegen wat er nu minder is. Denk bijvoorbeeld aan de lengte die Lars (Nijkamp, red.) en Maxwell (Boateng, red.) meenemen.”
Begin is gemaakt
Voor Dekkers blijft het uitgangspunt hetzelfde als bij zijn komst: bouwen aan een herkenbaar OJC. Het begin is gemaakt, al zal het volgens hem tijd kosten voordat de jonge ploeg echt zijn draai gevonden heeft.
In de 073voetbalkrant – nu verkrijgbaar in alle voetbalkantines – vertelt hij er uitgebreider over.

